jesteś tutaj: strona główna

Galeria zdjęć

Kursy Komputerowe

                  Komputery im nie straszne

Z odwagą i szczerą chęcią zdobycia nowych umiejętności przystąpili do kursów komputerowych seniorzy z gminy Brzeszcze. Zajęcia organizowane były przez Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarności Finansowej w Brzeszczach w ramach programu „Świadomy Konsument”.

Od połowy września do grudnia 2009. podczas 64 dwugodzinnych spotkań (dla 4 grup liczących po 15 osób) seniorzy poznają podstawy obsługi komputera z naciskiem na Internet. Znajdzie się też czas na bardziej zawansowane, ale praktyczne zajęcia, jak: podstawowe operacje w edytorze tekstu, odtwarzanie muzyki i filmów, fotografia cyfrowa, portale społecznościowe w Internecie. Zajęcia odbywają się w Gimnazjum nr 1 w Brzeszczach, Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach, Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Brzeszczach oraz Powiatowym Zespole nr 7 Szkół Agrotechnicznych i Zawodowych w Jawiszowicach.
W czasie pierwszych zajęć seniorzy poznawali budowę komputera, oswajali się z klawiaturą i myszką, pracowali z edytorem tekstu, uczyli się zapisywać wykonane prace na komputerze.

Kurs w gimn2 (13)Kurs w gimn2 (10)Kurs w gimn2 (6)
Kurs w gimn2Kurs w szkole pow7 (7)Kurs w szkole pow7 (16)
Kurs w szkole pow 6 (7)Kurs w szkole pow 6 (4)Kurs w szkole pow 6 (2)
Kurs w gimn. nr1 (4)Kurs w gimn. nr1 (3)

« wróć do listy galerii