jesteś tutaj: strona główna

Galeria zdjęć

Spotkania w szkołach

                      Uzbrojeni w wiedzęDzięki programowi „Świadomy Konsument” młodzież z gminy Brzeszcze zdobyła wiedzę, jak w sposób odpowiedzialny dokonywać zakupów. 

W czterech szkołach - Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach oraz Powiatowym Zespole nr 7 Szkół Agrotechnicznych i Zawodowych w Jawiszowicach od września do grudnia odbywały się zajęcia w ramach programu „Świadomy Konsument”. Uczniowie przez trzy kolejne miesiące poznali m.in. prawa konsumentów, placówki i instytucje zajmujące się ochroną praw konsumentów, sposoby reklamacji wadliwego towaru czy zagadnienia związane z reklamą i promocją. Mówili też o zagadnieniach sprzedaży na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa (Internet) oraz ochrony danych osobowych. W sumie w czterech szkołach w zajęciach wzięło udział około 900 uczniów, uczestniczących w ogólnej liczbie 120-stu zajęć szkoleniowych. Końcowym akcentem i sprawdzianem nabytej wiedzy były konkursy przeprowadzone wśród uczniów.
Nauczyciele i dyrektorzy szkół podkreślali, że zajęcia były bardzo przydatne. W gimnazjach poszerzyły ofertę edukacyjną realizowaną na zajęciach z przedsiębiorczości o dodatkowe informacje i umiejętności. Ze szczególnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół ponadgimnazjanych - co nie dziwi - spotkał się temat sprzedaży na odległość (zakupy internetowe). Uzbrojeni w wiedzę z zakresu praw konsumenckich uczniowie, powinni ustrzec się przed nieudanymi zakupami.

sk w pomie 012sk w pomie 007sk w pomie 004
Lekcja szk_8 005Lekcja szk_8 003Lekcja G2 008
Lekcja G2 006Zajęcia w gimnazjum nr1 (2)Zajęcia w gimnazjum nr1

« wróć do listy galerii