jesteś tutaj: strona główna

Galeria zdjęć

Konferencja końcowa programu.

To już na pewno świadomi konsumenci!

Dobiegł końca program „Świadomy Konsument” realizowany przez ostatnie sześć miesięcy 2009r  przez Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarności Finansowej w Brzeszczach. Podsumowaniem programu była konferencja zorganizowana 14 grudnia w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.

Program „Świadomy Konsument” ruszył w czerwcu 2009r. Jego głównym celem było podniesienie znajomości praw konsumenckich przez mieszkańców gminy Brzeszcze oraz pomoc w dostępie do informacji związanych z tymi zagadnieniami. Program został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków własnych stowarzyszenia. W seminariach poświeconych prawom konsumenta wzięło udział ponad 100 seniorów zrzeszonych w brzeszczańskich organizacjach. Grupa 70 seniorów uczestniczyła też w kursie komputerowym. Zajęcia edukacyjne prowadzone były również w szkołach gimnazjalnych i ponagminazjalnych z terenu gminy Brzeszcze. Uczestniczyło w nich około 900 uczniów. Końcowym akcentem i sprawdzianem nabytej wiedzy były konkursy przeprowadzone wśród uczniów. W ramach programu wydawany jest bezpłatny Magazyn SRGF. Wydana została też broszura edukacyjna „Świadomy Konsument”. A w siedzibie SRGF udzielane były porady konsumenckie. Z pomocy tej skorzystało ponad 70 osób. Co ważne, po zakończeniu programu porady będą dalej udzielane w ramach działalności brzeszczańskiego oddziału Federacji Konsumentów.
Podczas konferencji uczniowie szkół uczestniczących w programie „Świadomy Konsument” zaprezentowali scenki z reklamami oraz prezentacje multimedialne. Wręczono nagrody dla zwycięzców konkursów organizowanych w poszczególnych szkołach, a seniorzy odebrali certyfikaty za uczestnictwo w kursach komputerowych. Dyplom, certyfikat i nagrodę dla najstarszego uczestnika kursu odebrała pani Bogusława Korczyk. Nagrodę - zestaw komputerowy ufundowany przez firmę komputerową Krioni.pl z Brzeszcz wręczył właściciel firmy Paweł Bisaga. Dziękując, pani Bogusława Korczyk przeczytała wierszyk. A jego fragment brzmiał następująco: „Komputer nie tylko jest dla dzieci, także babcia może surfować po sieci”.
JB

Zdjęcia z konferencji (20)Zdjęcia z konferencji (19)Zdjęcia z konferencji (18)
Zdjęcia z konferencji (17)Zdjęcia z konferencji (16)Zdjęcia z konferencji (15)
Zdjęcia z konferencji (14)Zdjęcia z konferencji (13)Zdjęcia z konferencji (12)
Zdjęcia z konferencji (10)Zdjęcia z konferencji (7)Zdjęcia z konferencji (6)
Zdjęcia z konferencji (4)Zdjęcia z konferencji (2)

« wróć do listy galerii